Bajka o tym, jak smocze królewny Sara i Sonia poleciały tam i z powrotem

Miałyśmy przyjemność stworzyć bajkę dla bardzo wyjątkowych Smoczych Królewien. Ponieważ to bajka na zamówienie - nie możemy Wam zdradzić jej treści.. ale radością z niej możemy się podzielić i cząstką wiedzy o zwyczajach smoków też..


Wczoraj nasza bajka trafiła do bohaterek i teraz czekamy z niecierpliwością na wieści - czy spodoba się Smoczynkom?
Czy zechcą zrobić do niej ilustracje?

Okaże się to w najbliższych dniach - a póki co - podzielimy się z Wami fragmentem bajki, zawsze to warto dowiedzieć się czegoś o Smokach, czyż nie?

"(...) Dziwi was może, że smoki nosiły ubrania. 
Zapewne niewiele wiecie o smokach. Smoki mają tak zwaną niedobrą prasę. To znaczy, że mówi się o nich wiele złych rzeczy. Na przykład, że ogniem zioną, że pożerają królewny.

Cóż, cechą ludzi, którzy zajmują się przekazywaniem informacji, jest to, że lubią oni rzeczy smutne i straszne. 

Czy słyszeliście, żeby w telewizji podano, że jakaś rodzina je codziennie zdrowy i pożywny obiadek? Jeśli jednak się otrują – trafią do wiadomości telewizyjnych i na pierwsze strony gazet.

Tak samo jest z wiadomościami o smokach. Niektóre z nich rzeczywiście bywają niesłychanie żarłoczne. Zdarzają się smoki, które potrafią oddechem spalić miasto. 


Większość z nich jednak – to bardzo kulturalne i urocze stworzenia. Żyją sobie pięknie. Czytają poezję, grają na instrumentach. Ze względu na ostre zimy, nawiedzające smocze krainy, noszą, starannie dobierane do koloru łusek, ubrania. (...)"