Okręt marzeń - bajka o piratach


Okręt marzeń - to opowieść o dzielnych piratach (lub piratkach).
"O zmroku, kiedy zacierają się kontury rzeczy, marzenia stają się o wiele bardziej wyraźne. Nocą, kiedy sny podchodzą do nas na palcach, mogą mieć miejsce zdarzenia naprawdę niezwykłe. Szczególnie, jeśli jest to noc, kiedy widać tylko skrawek księżyca. (...)"


Tak się zaczyna nasza bajka.. a potem - w zależności od tego, jaki jest nasz pirat i z kim przeżywa przygody - opowieść toczy się swoją drogą..


A przygody mogą być rożne. Wprawdzie jest tu niezbędna w bajce umowność.. w końcu działa magia księżycowej nocy.. Ale nie każda przygoda będzie pasować do każdego dziecka - np. trochę nieśmiały Pirat mógłby nie chcieć rozśmieszać wielkoluda... dlatego przy tworzeniu taj bajki - zadajemy dużo pytań o charakter dziecka.Ale to nie są Bardzo Trudne Pytania:)Początkowo była to bajka dla rodzeństwa, kiedy dwóch dzielnych piratów dokonuje wspaniałych czynów (czasem się tylko trochę ze sobą drocząc).
Recenzja jednego z Piratów:
"Bardzo fajna i dużo się w niej dzieje"
Recenzja konkretna, jak na prawdziwego pirata przystało, czyż można marzyć o lepszej? ;)

Potem pojawił się Filipek - który wprawdzie jest braciszkiem Pirata, ale trochę jeszcze jest za mały, aby razem ze Starszym Bratem zakwaterować się na statku.. i cóż.. Starszy Brat coś musiał wymyślić..

"Hej ho piracka brać
przyszła pora żeby spać.
Sen do tego także służy
Aby mały stał się duży.
Gdy urośnie mały brat
Z dużym bratem pójdzie w świat."


A teraz mamy już też i Pirata Jedynaka, który rusza w podróż ze swoim ulubionym Króliczkiem :) I ciekawe jesteśmy, kto wyruszy w następną podróż i jakie przygody tam przeżyje :)