Wspomnienia - Kolorowe Dzieci

Królewna Samiloby z bajką o niej
Lubimy robić bajki dla prawdziwych dzieci - więc kiedy przyszła pora na królewnę mulatkę - rozpoczęłyśmy poszukiwania wielokulturowej rodziny :)
Po wielu godzinach w sieci, wiadomościach na fb - udało się! Znalazłyśmy prawdziwie bajeczną:  królewnę Samiloby z Surinamu, która wraz z mamą Kasią mieszkają we Wrocławiu.
W dodatku - Królowa Katarzyna założyła grupę Kolorowe Dzieci - która bardzo prężnie działa, a my śledzimy ich rozwój i dopingujemy :) a nawet udało się nam pobawić razem z dziećmi na jednym ze spotkań!
Na spotkaniu było super! Mogła być tylko nasza Czarodziejka Kasia, dla której był to w sumie pierwszy samodzielny występ jako animatorki.. i trochę się wstydziła, trochę bała.. ale że strój służbowy jest czymś, za czym można się świetnie schować - szybko zapomniała o tym, że się wstydzi, a dała się ponieść zabawie. I jeszcze dziś, kiedy przymknie oczy, widzi cudnie zaaferowane oczki z zaparowanymi okularkami jednego z chłopców i jego przejęty głos: "Teraz ja!"
I mimo że może nie wszystko poszło idealne (a czy musi?), to wiadomość od jednej z mam otrzymana po spotkaniu:
"Pani Kasiu od soboty moja Córka kazała zrobić sobie różdżkę i w kapeluszu chodzi i czaruje, tak więc na pewno dzieci zadowolone ;)"
daje jej prawo wierzyć, że nie tylko ona się świetnie bawiła :D 

fot. Basia Vaxman http://basiavaxman.wix.com/basiavaxman
A że tu nie starczy miejsca na opisanie działań grupy Kolorowe Dzieci, więc zapraszamy do polubienia ich strony na facebooku: Kolorowe Dzieci na fb, gdzie, jak sami piszą, zapraszają "wszystkich ciekawych świata i innych kultur oraz tych, których różnorodność straszy - może właśnie tutaj z nami dostrzegą bogactwo jakie w niej tkwi."